19.12.2015 - DECEMBER - KAMIONY NA CESTE I/79

Aj podľa ministra dopravy kamióny obchádzaju hlavnú trasu !

Hlavnou ulicou aj v decembri ďalšiu sobotu 19.12.2015 prechádza stále veľké množstvo kamionov, žiadny kamion nedodržuje povolenú max. 40 km/h a 50 km/h rýchlosť, otrasy, hluk, smrad !

Kamiony obcádzaju hlavnú trasu, ktorou je dialnica D1 medzi Košicami a Prešovom, ku ktorej pribudol aj úsek rýchlostnej cesty R4 z Košíc na maďarskú hranicu.

Hluk v noci vo vnútornom priestore RD stále prekračuje povolenú hodnotu až o 4 dB a vo vonkajšom priestore až o viac ako 10 dB !

Podľa ministra dopravy Jána Počiatka obyvatelia obcí ležiacich na ceste vedúcej od maďarských hraníc cez Trebišov do Vranova nad Topľou (cesta I/79) to nikdy nemali ľahké. Táto cesta sa v posledných rokoch stala obchádzkovou trasou najmä pre zahraničné tranzitujúce kamióny, ktoré sa snažili obchádzať hlavnú trasu, ktorá je pre kamióny na severo-južnom koridore určená. Ide o diaľnicu D1 medzi Košicami a Prešovom, ku ktorej pribudol aj úsek rýchlostnej cesty R4 z Košíc na maďarskú hranicu. Žiaľ, v snahe ušetriť pár eur obchádzaním mýtnych úsekov ani kvalitné diaľnice neboli pre niektorých vodičov dostatočnou motiváciou.

INFO: http://www.vlada.gov.sk/jan-pociatek-pozor-strajk/